Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Tábor „horseman" aneb komunikace a tanec s koňmi – práce s koňmi ze země

11.02.2019

Tábor „horseman" aneb komunikace a tanec s koňmi –  práce s koňmi ze země

Na táboře nabízíme účastníkům možnost nahlédnout do opravdové komunikace s koňmi. Dětem chceme ukázat, jak funguje "řeč koní", kterou používají ve stádě a dát jim možnost vyzkoušet si využití základních prvků v každodenní praxi.

Denní součástí táborové činnosti jsou základy výcviku koní "ze země ". Chceme dětem ukázat, že koně nejsou jen předmětem soutěží, ale že při vzájemném respektu a správném zacházení jsou schopna velké důvěry a skutečného přátelství. Jak tedy nebýt otrokem domácích miláčků a jak se vlastně správně "rozzlobit " když už to musí být?

Hlavně práce na respektu, asertivitě a laskavé důslednosti je naší nabídkou a cílem, neboť toto si děti mohou přenést do svého života. Prostě být tím dobrým, neagresivním "pánem tvorstva".

Vše se odehraje formou hry a příjemných zážitků.  Samozřejmě, že našim malým horsemanům neupřeme zážitek z jízdy na koni, hry s koňmi v podobě horse - agility, správný způsob podávání pamlsků a pokud bude jen trochu přát počasí i to nejkrásnější - plavení koní (boty do vody, plavky a nejistí plavci rukávky s sebou ať o nic nepřijdete).

Pro koho se tábor hodí?

Tábor je určen pro opravdové milovníky a milovnice koní. Pro začátečníky i pokročilé, kteří se chtějí naučit přirozeným způsobem porozumět koni a komunikovat s ním. Jezdit na koni je krásné, ale člověk by mu měl nejprve porozumět, práce ze země je základ všeho. (výcvikové metody pan P. Parelli, pan K. F. Hempfling aj).

  •  Pro úplné začátečníky a milovníky koní  -  těm trošku nabouráme pohádkové představy a ukážeme krásnou skutečnost těchto hrdých a zároveň laskavých tvorů.
  • Pro ty, kdo již s koňmi mají nějakou zkušenost a rádi by, aby s nimi jejich oblíbenci chodili dobrovolně, bez tahání či tlačení a lehčeji reagovali na jejich požadavky při vodění -  víte jistě o čem mluvíme milí koňáci.

U přihlášených účastníků předpokládáme vážný zájem o koně a práci s nimi, chuť soustředit se a něco zajímavého se dozvědět.

Program tábora:

Jak správně koně vodit a zacházet s ním a možná i spolu s ním tančit. Děti mají možnost si za pomoci zkušeného doprovodu secvičit sestavu, kterou na konci tábora předvedou ostatním. Jedná se o cvičení s koněm ze země na vodítku a především bez, nikoli o ježdění.  Děti se však také na konících pod dohledem povozí a dozví se o nich i o jejich životu mnoho informací. Na táboře nechybí ani vyrábění s koňskou tématikou – např. z keramiky, náhrdelník s koníkem, koňské origami atd. Děti se část dne věnují koníkům (dopoledne nebo odpoledne), dále si užívají tábor – hry, koupání, diskotéka, výlet apod. 
Počet míst na tomto táboře je velmi omezen, proto doporučujeme rezervaci míst co nejdříve. Věková hranice je 8 až 15 let.

http://www.tabory-orisek.cz//files/tabor-horseman/tabor-horsman.pptx

Tábor horseman

Tábor horseman

Tábor horseman