Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Dětské tábory na Šumavě "Oříšek" 

Tábory, které baví!  7 -mi a 14 -ti denní tábory pro děti po celé léto na Lipně

klasické - kombinované - kombinované pro nejmenší - čtyřkolkové

army - keramicko-výtvarné - s koňmi - jezdecký - i pro děti s celiakií 

Jaro, léto, podzim, zima s "Oříškem" je vždycky príma!

Vedoucí, zdravotník, praktikanti a ostatní

Hledáme táborové vedoucí.

Chceš mezi nás?

Každoročně přibíráme pár nových vedoucích. Pokud máš zájem stát se členem táborové party, můžeš se přihlásit jako: oddílový vedoucí, keramik, vedoucí oddílu s koňmi, jezdecký instruktor, praktikant, zdravotnice, pomocnice do kuchyně, na úklid aj.

V případě zájmu napiš na TaboryOrisek@email.cz o jakou pozici bys měl/a zájem spolu se svým životopisem. Budeme se těšit na naši spolupráci.

Požadujeme:
- trestní a morální bezúhonnost
- potvrzení od lékaře o způsobilosti práce s dětmi
- studenti do 26 let potvrzení o studiu
- chuť a trpělivost pracovat s dětmi

Zdravotní zajištění táborů - na táboře je zajištěn odborný zdravotní dozor dle vyhlášky o zotavovacích akcích. Dále se v případě potřeby využívá služeb místních dětských lékařů či odborných pracovišť Nemocnice Český Krumlov. Náklady za cestu k lékaři, poplatky za pohotovost a recept je povinen uhradit rodič v hotovosti při odjezdu nemocného dítěte zástupci tábora. Rodiče informujeme pouze v případě skutečné nemoci dítěte (angína, úraz atd.), nikoliv při každém podezření na onemocnění, např. návštěva lékaře, nemocnice bez lékařského nálezu. Zákonný zástupce podpisem přihlášky rovněž souhlasí s převozem dítěte do a ze zdravotnického zařízení táborovým vozidlem v případě potřeby.

Kdo se stará o Vaše děti

Na táboře je 10 oddílových vedoucích (10 oddílů po cca 14 – 15 -ti dětech), 2 náhradní oddíloví vedoucí, 4 vedoucí bez oddílu (1x čtyřkolky, 2x koně, 1x keramik), 5 praktikantů/praktikantek, 1x praktikantka u koní, 2 zdravotníci, 2 hlavní vedoucí, paní kuchařka + dvě pomocnice a dvě uklízečky. Tohle je soupis lidí, které na léto plánujeme, realita je ale taková, že někdo může onemocnět a my se tomu musíme přizpůsobit, najít náhradníka nebo si poradit jinak.

Vedoucí

Převážně studenti vysokých či středních škol, pracovníci ve školství, státní správě aj. Všichni splňují vyhlášku o zotavovacích akcích pro děti a dorost. Náplní práce oddílových vedoucích je starat se celý den o děti, plnit určený program a denní řád, dbát na bezpečnost dětí, doprovázet děti na dané aktivity, starat se o rozdávání svačinek aj. Určitě ale není obsahem jejich práce telefonovat s rodiči, které zajímá, jak se jejich děti mají apod. Představte si, že třeba pět rodičů zavolá vedoucímu, s každým bude mluvit cca 15 minut, ještě každý bude chtít dítě k telefonu a …….. z programu není nic. Proto telefonní čísla na vedoucí nesdělujeme a není možné jim volat. Pokud chcete vědět, jak se Vaše dítě/děti mají, nejlépe napište na e-mail: TaboryOrisek@email.cz, rádi Vám to zjistíme a napíšeme či zavoláme.

Vedoucí bez oddílu

Vedoucí bez oddílu mají na starost danou aktivitu (čtyřkolky, koně, keramika), jsou za ni zodpovědní a dbají na bezpečnost dětí. Jsou řádně proškoleni.

Hlavní vedoucí

Naše hlavní vedoucí si na našem táboře prošly funkcí oddílové vedoucí a poté se staly „hlavaskami“, takže moc dobře vědí, co a jak má být. Musím je pochválit, jsou šikovné a máme je rádi. Celotáborovou hru a co se vlastně bude na táboře dít, připravují s několika měsíčním předstihem.

Praktikanti

Praktikanti se většinou stávají z dětí na táboře, které už odrostly. Minimální věk pro praktikanta je 15 – 16 let. Jeho hlavní náplní je pomáhat vedoucí/mu s oddílem či při různých aktivitách.

Úklid

O čistotu se na táboře starají dvě paní uklízečky a mají toho opravdu hodně, děti jsou všude J. Mohly by uklízet pořád dokola a úplně čisto by bylo snad jen v noci, když všichni spí. Uklízí se 1x denně ubytovací jednotky a 2x denně společné prostory a sociální zařízení. Nejhorší je to ale vždycky v sobotu, kdy se střídají děti, nepořádek je všude. Děti, které odjíždějí, pěkně našlapou v botách, občas se něco vylije na zem a úplně nejlepší je, když prší nebo je po dešti. Děti odjíždějí ráno cca v 9.00, potom se uklízí a další děti přijíždějí po 16.00. Nově přijíždějící děti ještě neví, že se mají přezouvat a ani kam jim maminka dala přezůvky, i když jim to určitě alespoň 100x řekla J. Takže Vás tímto prosíme o pochopení a samozřejmě to všechno co nejdříve dáme do pořádku.

Kuchyně

V kuchyni máme zkušenou paní kuchařku a dvě pomocnice. Samozřejmostí jsou zdravotní průkazy. Vaří se jen pro tábor. Při výdeji chodí do kuchyně pomáhat ještě jeden z praktikantů ke zbytkům, aby to šlo rychleji. Děti (starší) se na přípravě stravy podílejí jen občas, a to pouze škrábáním brambor, takže výhradně před tepelnou úpravou. Vaří se osvědčené jídla, které dětem chutnají.