Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Dětské tábory na Šumavě "Oříšek" 

Tábory, které baví!  7 -mi a 14 -ti denní tábory pro děti po celé léto na Lipně

klasické - kombinované - kombinované pro nejmenší - čtyřkolkové

army - keramicko-výtvarné - s koňmi - jezdecký - i pro děti s celiakií 

Jaro, léto, podzim, zima s "Oříškem" je vždycky príma!

Druhy táborů

Tábor „horseman" aneb komunikace a tanec s koňmi –  práce s koňmi ze země

Na táboře nabízíme účastníkům možnost nahlédnout do opravdové komunikace s koňmi.Dětem chceme ukázat, jak funguje "řeč koní", kterou používají ve stádě a dát jim možnost vyzkoušet si využití základních prvků v každodenní praxi.

Denní součástí táborové činnosti jsou základy výcviku koní "ze země ". Chceme dětem ukázat, že koně nejsou jen předmětem soutěží, ale že při vzájemném respektu a správném zacházení jsou schopna velké důvěry a skutečného přátelství. Jak tedy nebýt otrokem domácích miláčků a jak se vlastně správně "rozzlobit " když už to musí být?

Hlavně práce na respektu, asertivitě a laskavé důslednosti je naší nabídkou a cílem, neboť toto si děti mohou přenést do svého života. Prostě být tím dobrým, neagresivním "pánem tvorstva".

Vše se odehraje formou hry a příjemných zážitků.  Samozřejmě, že našim malým horsemanům neupřeme zážitek z jízdy na koni, hry s koňmi v podobě horse - agility, správný způsob podávání pamlsků a pokud bude jen trochu přát počasí i to nejkrásnější - plavení koní (boty do vody, plavky a nejistí plavci rukávky s sebou ať o nic nepřijdete).

Pro koho se tábor hodí?

Tábor je určen pro opravdové milovníky a milovnice koní. Pro začátečníky i pokročilé, kteří se chtějí naučit přirozeným způsobem porozumět koni a komunikovat s ním. Jezdit na koni je krásné, ale člověk by mu měl nejprve porozumět, práce ze země je základ všeho. (výcvikové metody pan P. Parelli, pan K. F. Hempfling aj).

  •  Pro úplné začátečníky a milovníky koní  -  těm trošku nabouráme pohádkové představy a ukážeme krásnou skutečnost těchto hrdých a zároveň laskavých tvorů.
  • Pro ty, kdo již s koňmi mají nějakou zkušenost a rádi by, aby s nimi jejich oblíbenci chodili dobrovolně, bez tahání či tlačení a lehčeji reagovali na jejich požadavky při vodění -  víte jistě o čem mluvíme milí koňáci.

U přihlášených účastníků předpokládáme vážný zájem o koně a práci s nimi, chuť soustředit se a něco zajímavého se dozvědět.

Program tábora:

Jak správně koně vodit a zacházet s ním a možná i spolu s ním tančit. Děti mají možnost si za pomoci zkušeného doprovodu secvičit sestavu, kterou na konci tábora předvedou ostatním. Jedná se o cvičení s koněm ze země na vodítku a především bez, nikoli o ježdění.  Děti se však také na konících pod dohledem povozí a dozví se o nich i o jejich životu mnoho informací. Na táboře nechybí ani vyrábění s koňskou tématikou – např. z keramiky, náhrdelník s koníkem, koňské origami atd. Děti se část dne věnují koníkům (dopoledne nebo odpoledne), dále si užívají tábor – hry, koupání, diskotéka, výlet apod. 
Počet míst na tomto táboře je velmi omezen, proto doporučujeme rezervaci míst co nejdříve.

Klasický tábor

Klasický tábor s ubytováním v chatkách, ve stanu nebo v pevné budově.

Keramicko-výtvarný tábor

Zaměříme se opět na keramiku a např. na: malování na sklo, malbu a batiku textilu, smaltování, výrobu svíček (gelové, malované, z včelího vosku) a mýdel, šití, výrobu z korálků, drátkování, origami, quilling, výrobu malých šperků atd.

Věková hranice je 5-15 let.

Tábor se čtyřkolkami

Dráhu na čtyřkolky máme v areálu tábora. Děti i rodiče musí počítat s tím, že se jezdí velmi bezpečně a pomalu, rychlostí cca 5-12km/h.

Věková hranice je 6-12 let.

Tábor s koňmi

Tábor pro začátečníky a mírně pokročilé jezdce, jízda, práce a péče o koně atd.

Věková hranice je 6-15 let.

Jezdecký tábor

Opět pořádáme 7 -mi denní tábor pro pokročilejší a zkušené jezdce (děti). Hlavní náplní tábora je zdokonalení jezdeckých a komunikačních dovedností jeho účastníků. Tábor je pro velmi omezený počet dětí, u kterých předpokládáme opravdu vážný zájem o koně, péči o ně, porozumění jejich životu i ježdění. Děti se můžou těšit na vyjížďky, jízdárnu, hry na louce s koňmi, práci u koní, plavení aj. Počet dětí ve skupině cca 8. Jezdecký výcvik během tábora vede profesionální a zkušená trenérka.

Věková hranice je 7–14 let.

Kombinovaný tábor

Děti si vyzkouší práci s hlínou nebo výtv. techniky, jízdu na čtyřkolce i na koni. Věková hranice 5-15 let.

Kombinovaný speciál 1

oně, čtyřkolky, keramika, výtvarné techniky, stolní tenis - Vaše dítě si může vybrat, co bude dělat druhý den! Věková hranice je 5-15 let.

Kombinovaný speciál 2

- čtyřkolky, RC modely, střelba (paintball, airsoft, vzduchovky), stolní tenis, ruské kuželky - Vaše dítě si může vybrat, co bude dělat druhý den! Věková hranice je 5-15 let.

Kombinovaný Super

Čtyřkolky, RC, koně, paintball, airsoft, vzduchovky, keramika, výtvarné techniky, NintendoWii, ping-pong - Vaše dítě si může vybrat, co bude dělat druhý den! Věková hranice je 5-15 let.

Army tábor

Stavba přístřešku, nocování v lese, rozdělávání ohně, uzlové techniky, orientace a maskování v terénu, taktické hry, střelba na cíl - vzduchovky, airsoft, paintball, zdravověda, detektor kovů (minohledačka) atd. Věková hranice je 6-12 let.