Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Denní zpravodajství - den 1. (12. 8. 2018)

12.08.2018

Krok za krokem aneb cesta na horu Říp

Denní zpravodajství - den 1. (12. 8. 2018)

     Ačkoliv byl dnešek prvním dnem pro naše táborníky, vůbec jsme je nešetřili. Už ráno totiž všechny členy tábora čekala ranní rozcvička, aneb Cesta na horu Říp. I když je naše hora Říp veliký kopec, téměř všichni účastníci tábora dokázali vyšplhat až na samý vrchol pro body do celotáborové hry. Po ranním protažení si táborníci vychutnali svou první snídani na táboře a začali se chystat na dopolední program.

     První hrou, která děti čekala, byla úvodní hra, jež byla založena na informacích o vedoucích, táboře a okolí tábora. Dětem jsme vždy položili zapeklitou otázku a jejich úkolem bylo na území v lese najít lísteček se správnou odpovědí. V této hře nás velmi překvapily oddíly zastoupené menšími dětmi (hlavně 1., 2. a 9. oddíl), čímž dokázaly, že věk je opravdu jenom číslo, stačí mít týmového ducha. Nicméně i tyto oddíly měly velké soupeře - totiž 10. oddíl s vedoucím Kubou a praktikantkou Marťou a následně 5. oddíl s vedoucí Kačkou, kteří tuto hru vyhráli. Pokud nebyli táborníci zrovna na celotáborové hře, věnovali se aktivitám v táboře - čtyřkolkám, jízdě na koni, RC modelům, keramice, ping-pongu, střelbě či kuželkám. Army oddíl se podíval do svého bunkru, na kterém budou pracovat, aby zde mohli přenocovat.

     Odpoledne nás čekala hra Poselství praotce Čecha. Pro tento okamžik byl připraven plakát s praotcem Čechem a jeho družinou po výstupu na horu Říp. Úkolem každého oddílu bylo si zapamatovat co nejvíce detailů z obrázku a následně zodpovědět správně otázky, které pro ně byly přichystány během výstupu na horu Říp. V této hře nejvíce zazářily oddíly číslo 1 (vedoucí Verča a praktikantka Terka), 6 (vedoucí Týna a praktikant Frodo) a 10 (vedoucí Kuba a praktikantka Marťa). Souběžně s hrou probíhaly již zmíněné aktivity. Ve zbytku času luštili táborníci šifry a hádanky, za které mohou získat body do celotáborové hry.

     Po výborných špagetách od naší kuchařky Alenky jsme se všichni sešli na nástupu a zhlédly scénku o vojvodovi Krokovy a Vyšehradě, kterou si připravili naši vedoucí. Všem se scénka líbila, a proto si zítra zahrajeme hry na toto téma. Po nástupu jsme se vrhli na večerní hru - Hrdinové z pověstí. Úkolem oddílů bylo navštívit v určeném pořadí hrdiny a poznat je podle indicií, které jim byly řečeny. První oddíl, který splnil úkol, byl 7. oddíl s praktikantem Pájou. Byl však těsně následovaný 5. oddílem s vedoucí Kačkou. Věříme, že při večerní hře se děti dostatečně vyběhaly, a proto budou spokojeně spát až do budíčku.

Anet a Zuzka, hlavní vedoucí