Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Denní zpravodajství - den 2. (13. 8. 2018)

13.08.2018

Krok za krokem aneb cesta na horu Říp

Denní zpravodajství - den 2. (13. 8. 2018)

     Dnešek začal slunečným ránem. Tak jako včera se hned po budíčku vydalo celé osazenstvo tábora na horu Říp. Jelikož byl první den pro děti náročný, měli méně energie, a proto až na samý vrchol vystoupalo pouze 5 oddílů. Nicméně i ostatní táborníci se protáhli a vyšlápli alespoň na úpatí hory. Po rozcvičce se děti odebraly na snídani, po které následoval bohatý dopolední program. Nejprve byla pro děti připravená hra jménem Zákony vojvody Kroka. V lese bylo vyvěšeno 20 zákonů a úkolem táborníků bylo si zapamatovat zákon a následně jej nadiktovat určenému zapisovači. Nebyla to hra lehká, avšak všichni účastníci tábora se s ní poprali na výbornou. Nejúspěšnějším oddílem byl pro tentokrát oddíl číslo 8, který vede vedoucí Petr s praktikantkou Maruškou. Oddíly, které se zrovna neúčastnily hry, si užívaly táborových aktivit (koně, čtyřkolky, RC modely, …). Army oddíl se dopoledne zdokonaloval v maskování, které mají rovněž patřičně zdokumentované.

     Naše kuchařka nám dnes uvařila k obědu vynikající sekanou s bramborem, takže děti byly odpoledne opět nabité energií a zápalem do dalších her. Odpoledne děti čekala cesta za Krokem, ta byla ovšem ztížená tím, že každý člen oddílu se musel naučit krátkou básničku a ve stylu tiché pošty poslat básničku dál - až k samotnému Krokovi. Krok byl občas některou částí básničky rozesmát, avšak děti si své chyby opravily a nakonec každý oddíl dokázal přes tichou poštu doručit báseň až do cíle. Každá hra má ale svého vítěze a tím byl v této hře oddíl číslo 5 s vedoucí Kačkou, kteří dokázali básničku doručit v rekordním čase 13 minut. Ve zbytku odpoledne naši táborníci opět navštívily táborové aktivity a také pro ně byly jako každý den přichystány hádanky a šifry. Dalším úkolem oddílů bylo postavit Vyšehrad z přírodních materiálů a musíme říci, že všechny hrady byly velice vydařené.

     Večer nás na nástupu opět uvítala scénka s tématem siláka Bivoje, kterou perfektně ztvárnili naši vedoucí. Všichni si scénku velmi užili a snad si také zítra užijí hry, které budou právě ve znamení Bivoje. Po nástupu jsme oslavily svátky dětí, dnešek byl ale výjimečný i tím, že měla svátek naše drahá kuchařka Alenka, a proto jsme ji společně s dětmi popřáli. Svátky a narozeniny slavíme s dětmi pravidelně, a tak se nebojte, že bychom na naše malé táborníky zapomněli s malým dárkem a přáním. Během nástupu jsme dětem také odtajnily průběžné výsledky celotáborové hry. Za dnešní den nasbíral, stejně jako včera, nejvíce bodů 10. oddíl s vedoucím Kubou a praktikantkou Marťou. Po nástupu si táborníci vyzkoušeli, jaké to měl praotec Čech těžké při zabydlování Čech. Proto jsme si prošli každý kalendářní měsíc, ve kterém bylo úkolem dětí nalovit a nasbírat co nejvíce zvířat a rostlin, které jsou v daném měsíci užitečné. Hra to byla náročná hlavně fyzicky, ale všichni, včetně vedoucích, ze sebe vydali maximum. Jelikož se výsledky úrody a lovu zvířat projeví až v dalším zemědělském roce, budeme Vás informovat až zítra o tom, který oddíl by byl schopný vytvořit pro svůj lid nejlepší živobytí. Po hře hladové děti zaplnily své žaludky druhou večeří a šly načerpat síly na příští den do svých postýlek.

Anet a Zuzka, hlavní vedoucí