Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Denní zpravodajství - den 3. (14. 8. 2018)

14.08.2018

Krok za krokem aneb cesta na horu Říp

Denní zpravodajství - den 3. (14. 8. 2018)

     Dnešní den byl ve znamení kance. Při včerejším nástupu se totiž hrála scénka o Bivojovi, takže dnes nás čekaly hry na toto téma. Nicméně ráno začalo klasicky výběhem na horu Říp. Dnes se do toho oddíly pustily opět naplno a téměř každý člen tábora se dostal až na vrchol. Hned po výšlapu se děti vrátily do tábora na snídani, ranní hygienu a připravily se na dopolední program.

     Během dnešního dopoledne si každý účastník tábora zkusil, jaké to je být Bivojem. V lese pro děti totiž byla připravena hra Lov na kance. V lese nám pobíhaly 3 druhy prasat - velká bílá ušlechtilá prasata za 1 bod, divoká prasata za 3 body a pak nejcennější čínská prasátka za 5 bodů. Úkolem každého oddílu bylo v časovém limitu 10 minut nanosit co nejvíce prasátek, z nichž některá vážila až 150 kg, takže je děti mohly nosit maximálně po 1 kusu. Tato hra děti i vedoucí velmi bavila a my jsme rády, že můžeme hrou vykouzlit na tvářích našich malých táborníků úsměvy. Nejvíce bodů za donesené čuníky získal oddíl číslo 1 s vedoucí Verčou a praktikantkou Terkou, avšak byl těsně následovaný 2. oddílem s vedoucím Vojtou. Celé dopoledne trávily děti buďto na hře nebo na táborových aktivitách (koně, RC modely, kuželky, keramika atd.)

     Mezi oblíbená česká jídla patří vepřo, knedlo, zelo, a to je přesně to, co nám dnes připravila naše kuchařka k obědu. Udělala nám tím velikou radost a všem moc chutnalo. Posilněni obědem se táborníci vydali do lesa na lov ještě divočejšího kance než dopoledne. V lese pobíhalo 5 zvířátek - nejpomalejší šnek za nejméně bodů, trochu rychlejší želva, poté lenochod, už rychlý dikobraz a právě divočák rychlý jako šíp, který byl za nejvíce bodů. Úkolem dětí bylo chytat zvířátka a získat co nejvíce bodů. Tato hra děti velice vyčerpala, protože zvířata jim stále utíkala, nicméně si i tuto hru děti užily. Nejúspěšnější v této hře byly oddíl číslo 10 s vedoucím Kubou a praktikantkou Marťou a oddíl číslo 9 s vedoucím Pepou a praktikantkou Luckou. V průběhu odpoledne rovněž probíhaly táborové aktivity, na které se děti vždy velmi těší.

     Na dnešním nástupu jsme měli oslavenkyni, tak jsme ji jaksepatří poblahopřáli hned po scénce, která byla dnes na téma Libuše a Přemysla Oráče. Po nástupu jsme pro děti měli připravenou sedláckou olympiádou. Úkolem oddílů bylo projít si 10 různých stanovišť, na kterých byly připraveny zajímavé disciplíny. Nejlépe si vedl oddíl číslo 1 (Verča a Terka). Také už máme výsledky ze včerejší večerní hry. Nejlépe se v Čechách zabydlel oddíl číslo 10 (Kuba a Marťa). Po hře a druhé večeři šly děti spokojeně do pokojů a spát. Army oddíl dnešní noc stráví v bunkru v lese, kde si uvaří polévku, opečou brambory a připraví čaj. Také si vyzkouší strategické hry pod rouškou tmy a budou držet hlídky.

Anet a Zuzka, hlavní vedoucí